Вибираємо кабель для обігріву водостоків

Вибираємо кабель для обігріву водостоків

В приватному будинку, таунхаусі чи котеджі в холодну пору року головною небезпекою є накопичення опадів на даху, обледеніння та утворення бурульок. Аби захистити себе, потрібно придбати кабель для підігріву водостічних труб та правильно встановити його. Спеціальний провід з електричним струмом нагрівається та запобігає утворенню криги.

Як вибрати надійний кабель для обігріву водостоків

кабель для підігріву водосточних труб

Ще недавно використання нагрівального кабелю для покрівлі і водостоків вважалось чимось новим, а сьогодні спеціальні системи використовують майже всі власники будинків. Кабель призначений для виділення тепла, що допомагає боротися з опадами та намерзанням.   

Виробники пропонують безліч варіантів для обігріву, які відрізняються між собою основними параметрами:

  • матеріалом, який використовується для зовнішньої ізоляції;

  • типом регулювання;

  • температурним класом;

  • потужністю;

  • наявністю екрану.

Щоб створити комфортні умови для перебування в будинку при мінусовій температурі на дворі, вам знадобиться тепла підлога, яка швидко прогріває всю площу та повітря в кімнаті. Ви можете обрати кабель, який вкладається під бетонну стяжку або готовий нагрівальний мат, котрий можливо самостійно підключити.

Сфери використання кабелю для обігріву

тепла підлога

Перед тим як замовити систему для обігріву, потрібно визначити сферу застосування та правильно підібрати прилад. Кабель часто використовується в побутових цілях, для розтоплення снігу та намерзлих ділянок в водостоках будинків, дач та котеджів. В цьому випадку не потрібно купувати прилад великої потужності. 

Більш потужні системи використовують комунальні служби, щоб очищати системи водопроводу, водостоки та каналізацію. В промисловому секторі потрібні більш потужні системи, які швидко нагріваються до великих температур.

Види кабелю для обігріву

купити теплу підлогу

Всі вироби відрізняються довжиною та максимальною потужністю. Потрібно правильно підібрати систему, підключити таким чином, щоб утеплення розподілялось рівномірно по всій поверхні. В продажу представлено два види кабеля: резистивний та саморегулюючий. 

Перший виріб відрізняється доступною ціною та простотою. Цей мідний дріт має ізолюючий шар та гарантує рівномірний нагрів. Ви можете обрати послідовний чи зональний варіант. Останній кабель передбачає дві жили, які з'єднані спеціальним дротом, що дозволяє збільшити термін використання виробу. Якщо одна незалежна зона перегорає, то інші продовжують працювати. При перегоранні послідовного проводу потрібно купувати новий, адже він не піддається відновленню.

При неправильному застосуванні резистивного виробу, кабель може перегоріти через високу температуру. 

Саморегулюючі варіанти коштують значно дорожче, адже вони обережно обігрівають труби та самостійно корегують температурний режим. Спеціалісти рекомендують замовляти саморегулюючу модель, оскільки вона здатна більш надійно та економно обігріти водостоки.